Dlaczego warto wybrać poduszki z gryką?

Dlaczego warto wybrać poduszki z gryką?

17 grudnia 2022 Wyłączono przez tech blog

Sen odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu – wpływa na nasze samopoczucie i poziom energii, a także pozwala budować dobre relacje z drugim człowiekiem, gdyż znika przemęczenie, nadpobudliwość i rozdrażnienie. Na odpoczynek i regenerację wpływa wiele czynników, a wśród nich dobrej jakości poduszki z gryką.

Poduszki z gryką – czy to dobry wybór?

Gryka to łupina owocu gryki, czyli rośliny zaliczanej do rodziny rdestowatych. Służy ona do produkcji poduszek, które gwarantują komfortowy odpoczynek i dobrej jakości sen. W pierwszej kolejności miejmy świadomość, że łuska gryki to materiał w pełni ekologiczny, gdyż jest pozyskiwany w procesie łuskania małych nasionek gryki. Do produkcji poduszki nie stosuje się twardej okrywy. Ta część z owocu gryki, która jest używana do produkcji poduszek, stałaby się odpadem, gdyż nie używa się jej do niczego innego. Można stwierdzić, że produkcja tego rodzaju poduszek przyczynia się do filozofii zero-waste, czyli nic się nie marnuje.

Poduszki z gryką powstają z niewielkich nasion gryki, dzięki czemu łuski są nie tylko drobne, ale i delikatne. W praktyce przekłada się to wygodne i miłe w dotyku wypełnienie, które sprawdzi się zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Poduszki z gryką – właściwości

Gryka występująca wewnątrz poduszki spełnia bardzo ważną funkcję i ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Łuski przypominają małe piramidki, co sprawia, że wypełnienie nie gniecie się, co przekłada się na dobrą prezentację i wygodę. Poduszki mają taki sam kształt przez długi czas, co podnosi komfort w trakcie użytkowania. Pomiędzy piramidkami występuje przestrzeń, która zapewnia swobodną cyrkulację powietrza. Oznacza to także brak pocenia się, nawet kiedy w sypialni panuje upał.

Poduszki wykonane z gryki bez problemu dopasowują się do kształtu głowy i szyi – w taki sposób można uniknąć bólu i dyskomfortu.

Ten model idealnie sprawdza się do spania w każdej pozycji, gdyż linia kręgosłupa pozostaje prosta. Można również uniknąć przeciążenia.

Poduszki z gryką są nieco twardsze niż na przykład modele wykonane z pierza, gdyż przypominają w dotyku drobne koraliki, co w praktyce przekłada się na delikatny masaż w trakcie spoczynku. To doskonały sposób, żeby zrelaksować się i usunąć całe napięcie mięśniowe.

Prezentowany model to wybór idealny dla osób zmagających się z alergią, gdyż wewnątrz poduszki nie rozwijają się roztocze i drobnoustroje. To produkt dedykowany dla osób chrapiących oraz zmagających się z bezsennością.