Kora z sosny – cenne właściwości i zastosowanie

Kora z sosny – cenne właściwości i zastosowanie

29 maja 2022 Wyłączono przez tech blog

Na rynku istnieje wiele suplementów diety, które mają wpływ na nasze samopoczucie, stan zdrowia oraz wspierają walkę z wieloma dolegliwościami. Ekstrakt z kory sosny jest szczególnie przydatny, dlatego warto zapoznać się z jego właściwościami i zastosowaniem.

Kora z sosny – kiedy warto stosować?

Ekstrakt z kory sosny zawiera bardzo dużo oligomerycznych proantocyjanidyn znanych jako OPC. W korze występuje także kwas kawowy, kwas ferulowy oraz metabolit M1. Dzięki cennym połączeniu składników kora wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, antynowotworowe, anti-agingowe, przeciwzapalne oraz przeciwalergiczne. Aby nabyć dobrej jakości suplementy diety, należy przede wszystkim wyszukać sprawdzonego producenta. W tym celu w wyszukiwarce warto wpisać odpowiednią frazę, czyli na przykład „Skoczylas suplementy”, a następnie zamówić środek wzbogacony w cenny ekstrakt z kory sosny. To bardzo zdrowy składnik diety, który nie jest dostępny w każdym sklepie ze zdrową żywnością czy aptece.

Cenne właściwości kory z sosny

Kora z sosny wspiera osoby zmagające się z cukrzycą oraz insulinoodpornością. Różnica jest ogromna już po kilku tygodniach stosowania. Suplement diety pomaga zwalczyć nadciśnienie krwi, co jest uwarunkowane poprawą funkcjonowania śródbłonka. Dochodzi do tego działanie przeciwzakrzepowe wpływające na pracę układu sercowo-naczyniowego. Kora wykazuje właściwości przeciwzapalne, określa się ją jako silny przeciwutleniacz.

Suplement jest stosowany przez osoby aktywne fizycznie, gdyż poprawia ich zdolności wysiłkowe. Po korę sosny warto sięgnąć, kiedy pojawia się silny ból i dyskomfort. To także środek wspierający osoby zmagające się z ADHD. W ich przypadku odpowiada za redukcją adrenaliny i nadaktywności. To doskonały i przede wszystkim naturalny środek, który ułatwia życie osób zmagających się z wymagającą dolegliwością, jaką jest ADHD.

Kora z sosny pomaga wspierać osoby zmagające się z astmą, ma spory wpływ na krążenie mózgowe i funkcje kognitywne. Regularne stosowania przyczynia się do poprawienia stanu żylaków, szczególnie u kobiet. To także jeden ze sposobów leczenia hemoroidów.