Ciekawy Pokój Dziecka Z Panelami Ściennymi

Ciekawy Pokój Dziecka Z Panelami Ściennymi

23 lipca 2021 Wyłączono przez tech blog

Choć niemal nikt nie wykorzystuje już klasycznych paneli ściennych, oryginalne konstrukcje powstające z wykorzystaniem dekoracyjnych paneli 3D, coraz częściej goszczą w polskich domach. Przywykliśmy już do tego, że spotykamy je w salonie i sypialni, od niedawna jednak mamy również do czynienia z rozwiązaniem, które możemy spotkać w pokoju dziecięcym.

Co ciekawe, panele tego rodzaju są na tyle uniwersalne, że mogą spodobać się zarówno maluchom, jak i nastolatkom. Oczywiście, o sukcesie takiego rozwiązania można mówić przede wszystkim wówczas, gdy wie się, jak dokonać trafnego wyboru. Na szczęście, na rynku nie brakuje propozycji, które z powodzeniem można określić mianem inspirujących.

Pastelowe puzzle – dekoracje na ścianę do pokoju dziecka

Jeśli nasze dziecko jest jeszcze małe, a my chcemy nie tylko ożywić jego pokój z wykorzystaniem ciekawej aranżacji, ale również pobudzić jego kreatywność, nie ulega wątpliwości, że cel ten osiągnięty z łatwością, gdy postawimy na kolorowe puzzle. Intensywne barwy sprawiają, że dziecku łatwiej jest oswoić pokój, w którym mieszka, a sama forma dekoracji podbija serca nie tylko dzieci, ale i rodziców. Jeśli wybierając puzzle będziemy stawiać na bardziej neutralną kolorystykę, możemy też liczyć na to, że zastosowane przez nas rozwiązanie spodoba się nastolatkowi.

Bardzo ciekawym pomysłem może być również nawiązanie poprzez dekorację ścienną do dziecięcego hobby. Bardzo często są nim klocki, nic więc dziwnego, że również one są częstym motywem, gdy analizujemy to, co zdążyli dla nas przygotować producenci paneli ściennych. Wzory z klocków można malować na bardzo zróżnicowane kolory, choć, podobnie jak miało to miejsce w przypadku puzzli, nie trzeba wcale przesadzać z ich intensywnością. W tym drugim przypadku możemy mieć pewność, że dekoracja nie znudzi się dziecku nawet, gdy zacznie ona dorastać.

Wesołe słonie – dekoracja ścienna nie tylko dla najmłodszych

Jeśli nie przejmujemy się tym, że gust dziecka szybko się zmienia, możemy postawić też na wesołe słonie. Tym razem mamy do czynienia z niezwykle efektownymi panelami gipsowymi, które możemy zarówno pokolorować, jak i pozostawić w bieli, co zapewni im uniwersalność. Często już sama ściana w pokoju naszego dziecka jest kolorowa, obawiamy się więc, że intensywna kolorystyka dekoracji przyniesie efekt odwrotny od zamierzanego i wprowadzi chaos, którego wolelibyśmy uniknąć. W takim przypadku dobrze jest zastanowić się nad tym, czy nie postawić przede wszystkim na oryginalny wzór nie eksperymentując już z kolorami. Decydując się na takie rozwiązanie ponownie możemy zresztą liczyć na to, że będzie się nam ono sprawdzało przez lata, a nie od dziś wiadomo, że będzie to oznaczać duży sukces z naszego punktu widzenia.

Kolorowe koła – idealne dekoracje ścienne do przedszkola

Jeśli nasze dziecko jest w wieku przedszkolnym, możemy też starać się pobudzać jego kreatywność. Cel ten osiąga się na wiele sposobów, a jednym ze sprawdzonych rozwiązań okazują się w tym kontekście kolorowe koła. Oczywiście, gdy przedszkolak staje się uczniem, koła mogą nie być już idealnym rozwiązaniem. Nadal można jednak pozostać w zbliżonym nurcie, a dekoracja ścienna może nawiązywać do dużych wzorów geometrycznych, modnych także w wystroju innych pomieszczeń.